otevřeno denně: 10:30 - 21:30
ve všední dny snídaně od 7:30

Motto: Podstata Alchymie spočívá ve vážení, míchání a destilaci surovin, ze kterých vznikají ušlechtilé substance.

Pražírna

pražírnaPražírna kávy Alchymista byla založena roku 1998 a lze jí považovat za znovunavázání na rodinnou tradici z roku 1885. Tehdy byla postavena v Dolních Bučicích sušárna cikorky (dobové náhražky kávy), z které se pražila náhražka kávy. Dalšími produkty byla výroba octa a hořčice. V roce 1922, byla postavena v Kutné Hoře moderní továrna v kubistickém stylu, kterou navrhl arch. Moravec, která byla vybaveny nejmodernější technologií pro výrobu octa a hořčice. Firma se značkou: Krupičkova hořčice získala i několik mezinárodních ocenění. Továrna byla v provozu až do roku 1948, kdy byla zestátněna. Založení pražírny Alchymista souvisí se snahou navázat na rodinnou tradici prvorepublikové kvality a stylu. V pražírně Alchymista je káva pražena pomalu v 5 kg dávkách pod neustálým dozorem pražiče, tím je zajištěno optimální vypražení zrna. V zrnu se odráží zkušenost a zručnost pražiče, jeho vnímání procesu pražení všemi smysly, které vyhodnocuje v okamžiku k dosažení nejlepších vlastností upražené kávy.V cukrárně Alchymista tak můžete ochutnat více druhů vlastní kávy, čisté arabiky, jejíž zrna byla upražena v ohni naší pražírny Alchymista. Pražíme kávy ze všech pěstitelských oblastí.

V cukrárně Alchymista si můžete koupit kávu zrnkovou, kterou podle Vašeho přání umeleme na požadovanou hrubost. Pokud si vyberete některý druh kávy z naší nabídky, tak Vám z ní podle Vašeho přání připravíme espresso, cappuccino, latté, nebo vídeňskou kávu (kterou připravujeme z kávy filtrované, takže má plnou chuť).

Čaje

Alchymista nabízí širokou škálu sypaných čajů. Abychom docílili vysoké úrovně a široké nabídky všech typů námi vybraných čajů, tak spolupracujeme s několika dodavateli. Alchymista nabízí vysoce kvalitní čaje zelené, specializujeme se na čaje čínské. Nabídka obsahuje také čaje černé, ovoněné i čisté a tzv. nečaje (nápoje z různých bylin). Také nabízíme velký počet ovocných ovoněných čajů . Vážené sypané čaje si můžete zakoupit s sebou. Novým přírůstkem do naší nabídky jsou čaje balené v hedvábných sáčcích značky Harney and Sons.

Dorty

Cukrárna Alchymista zákazníkovi nabízí široký sortiment jedinečných dortů vyráběných v malovýrobnách, které zajišťují vysokou kvalitu surovin a precizní způsob přípravy. Alchymistovou gurmánskou hvězdou je především dort Alchymista. Dále pak nabízíme mrkvový dort, různé druhy cheesecaků (karamelový, pomerančový, čokoládový, malinový, ...) a koláčů. Pokud si chcete objednat dort, tak nejlépe na místě.

Autorské umělecké předměty

Nejen galerie Scarabeus, ale také cukrárna Alchymista spolupracuje s výtvarníky. Široký sortiment nabízí díla výtvarníků:

  • Skvělé dřevěné lakované barevné korále
  • Hedvábné brože, spony, a korále
  • Látkové šperky a potahované náušnice
  • Strojkové náušnice a prstýnky

Pokud máte zájem o prezentaci a prodej svých uměleckých artefaktů v cukrárně Alchymista, napište a zašlete jejich fotografie na e-mailovou adresu: cukrarna@alchymista.cz

Zaměstnanci cukrárny

O Váš příjemný pobyt v cukrárně pečují „alchymisté“, většinou se jedná o vysokoškolské studenty, kteří spoluvytvářejí atmosféru cukrárny.